Top 5 rad kosmetycznych, które powinien stosować każdy mężczyzna

Dbanie o siebie powinno być domeną każdego mężczyzny. W końcu chcesz czuć się dobrze i tak być postrzegany. Aby tak było musisz oczywiście zastosować się do kilku rad. Dziś przedstawimy kilka uniwersalnych, z których powinien korzystać każdy facet.

Top 1: Zapuść brodę i dbaj o nią a pozbędziesz się problemu wrastającego zarostu

Jeżeli Twoim problemem jest wrastający zarost, to możesz korzystać z kosmetyków, które zmiękczają skórę i usuwają wrastające włoski jak kremy na bazie kwasów, np. salicylowego. Możesz też regularnie peelingować skórę. Dobre efekty osiągniesz, gdy zapuścisz swoją brodę. Gęsta, zadbana broda będzie Twoją wizytówką, a czesząc ją codziennie i używając choćby olejku do brody doprowadzić do zniwelowania problemu wrastania włosków. Nie zapominaj, że tak samo jak przesuszenie, twojej brodzie nie służy również nadmiar sebum. Zatem pamiętaj o odpowiednich kosmetykach, ale również zbilansowanej diecie. Najlepiej sprawdzi się śródziemnomorska.

Top 2: Stosuj olejek do brody, gdy wychodzisz na słońce

Włosy na brodzie, podobnie jak te na głowie są narażone na przesuszenie. Dlatego zwłaszcza latem, ale i zimą gdy często przebywa się w ogrzewanych pomieszczeniach nie można zapominać o stosowaniu olejku do brody. Nawet jeśli tylko od czasu do czasu stawiasz na trzydniowy zarost, to i tak powinieneś mieć w swojej męskiej kosmetyczce olejek do brody. Nie tylko nawilża, ale i odżywia włoski na brodzie. Stanowi też ochronę przed promieniowaniem UV. Dlatego nie można zapomnieć zabrać go również ze sobą na urlop. Olejek do brody jest łatwy do rozprowadzenia. Wystarczy użyć kartacza, czyli szczotki do brody albo grzebienia. Można go stosować od nasady aż po same końce. Dzięki temu włoski na brodzie będą wzmocnione i mniej narażone na przedwczesne i nadmierne wypadanie.

Top 3: Pamiętaj o peelingu twarzy przynajmniej raz w tygodniu, zmiękczaj zarost przed goleniem

Każdy mężczyzna ma dość twardą i grubą skórę, dlatego powinien o nią w sposób szczególny dbać, aby nie gromadził się w niej nadmiar sebum. Stąd przynajmniej raz w tygodniu warto stosować peelingi. Świetnie sprawdzą się peelingi gruboziarniste, a mężczyźni o bardziej wrażliwej skórze powinni sięgnąć po drobnoziarniste. Kolejną kwestią poza usunięciem zrogowaciałego naskórka jest zmiękczenie zarostu. Należy robić to umiejętnie. Przed goleniem warto nałożyć na skórę twarzy mokry i ciepły ręcznik, najlepiej potraktowany parą. Po takim zabiegu wystarczy użyć odpowiedni krem do golenia albo nałożyć rozrobione w tyglu mydło do golenia. Tu świetnie sprawdzi się pędzel do golenia z włosiem borsuka albo syntetyczny naśladujący owo włosie. Warto wybierać produkty dobrych marek – akcesoria do brody takie jak roller do brody czy kartacz także mogą dobrze się sprawdzić. Tu polecamy produkty marki ZEW, a także Angry Beards.

Top 4: Myj swoje włosy i brodę prawidłowo i nie popełniaj popularnych błędów

Na pewno trzeba myć włosy przy użyciu chłodnej wody, a już na pewno taką wodą je spłukiwać. Dotyczy to także brody, którą także należy myć szamponem lub mydłem dedykowanym do brody. Dzięki użyciu chłodnej wody pod koniec mycia można zamknąć cebulki włosa. Przed nałożeniem produktów kosmetycznych można zwilżyć włosy cieplejszą wodą w celu otwarcia cebulek i lepszego wchłonięcia składników odżywczych zawartych w kosmetykach. Dzięki temu włoski stają się bardziej podatne, a akcesoriów do brody takich jak szczotka czy grzebień łatwiej się używa. Pamiętaj również o prawidłowym suszeniu zarówno włosów jak i brody. Nie używaj zbyt ciepłego nawiewu. A pod koniec suszenia użyj chłodnego nawiewu. Dzięki temu Twoje włosy na głowie czy brodzie pozostaną miękkie, nawilżone i nie będą przesuszone. Częstym błędem jest chęć zbyt szybkiego wysuszenia włosów, co prowadzi do ich przesuszenia, a w konsekwencji łamliwości i wypadania.

Top 5: Dobierz kształt brody do swojego kształtu twarzy a będziesz prezentować się świetnie

Na pewno każdy mężczyzna powinien zainwestować w trymer, by dobrać kształt brody do swojego kształtu twarzy. Jeśli nie wiesz, co będzie Ci pasować albo nie potrafisz określić swojego kształtu twarzy, udaj się do barbera, a ten podpowie Ci najlepsze style brody, które sprawdzą się właśnie dla Ciebie.